Спальня  у домі є переважно найзатишнішою кімнатою, де можна розслабитись і забути про всі проблеми робочих буднів, ніби заховатись від зовнішнього світу для відпочинку. Спальня – це місце, де, зазвичай, не впускають гостей, тому її розташування є важливим кроком в плануванні житлового будинку чи квартири. Якщо є можливість вибирати між поверхами в будинку, то спальню розташовують  на другому поверсі, подалі від кімнат, куди приходять гості. Це вважається, найоптимальнішим варіантом. Якщо будинок невеликий чи квартира –  то спальня знаходиться в найдальшій кімнаті, щоб вона була ніби «прихована» від очей чужих людей.

Не менш важливим завданням, в порівнянні з вибором місця для спальні, є вибір меблів для облаштування інтер’єру і створення затишку. Оскільки пропозиція на ринку є великою, потрібно зосередитись на виборі спальні якісної, гарної, і з потрібними параметрами меблів. Адже від матеріалу, з якого виготовлена спальня, залежить ваше здоров’я. Найбільш екологічно чистими вважаються меблі з дерева та МДФ, тому що для них використовується масив, а також плоскі поверхні покриті шпоном цінних порід дерев.

Стиль меблів для спальні також є не менш важливим чинником для облаштування і створення затишку. Ліжко, шафа, комод, тумбочки, столик з дзеркалом – є невід’ємні  елементи створення інтер’єру спальні. Якщо кімната простора, її можна заповнити більшою кількістю елементів меблів, а якщо це маленька кімната, то вибір припадає на зменшення елементів на користь і комоду, ліжка, тумбочок, що займають мало місця і придають збагаченого вигляду спальні.